به وبسایت دکتر سعید ابریشمکار خوش آمدید

  • Info@drabrishamkar.ir
  • 031-36281584

جراحی ستون فقرات

جراحی ستون فقرات

عمل جراحی ستون فقرات زمانی انجام می‌شود که این ستون بنیادین از حالت طبیعی خارج شده باشد. ستون فقرات به عنوان اصلی‌ترین ستون نگه دارنده تعادل بدن حالت اس شکل دارد که از مهره‌های به هم پیوسته جهت محافظت از نخاع تشکیل شده است.

در صورتی که کوچک‌ترین آسیبی به هر یک از مهره‌ها وارد شده باشد ممکن است نخاع آسیب ببیند و فرد توان حرکت و ایستادن به روی دو پا را برای همیشه از دست بدهد.

جراح مغز و اعصاب همانند یک ارتوپد توانمند قادر است مهره‌ها را در محل مناسب آن‌ها تنظیم کند تا مشکلاتی مانند بیرون زدگی دیسک کمر یا پارگی دیسک در ناحیه مهره‌های کمر بهبود پیدا کند.

اگر مهره‌ها در اثر تصادف یا حادثه دچار ضرب دیدگی شده باشند و حالت طبیعی خودشان را از دست داده باشند یا فرد دچار شکستگی مهره و انحراف ستون فقرات شده باشد، باید شکستگی‌های موجود در این ناحیه درمان شوند و انحرافات ایجاد شده اصلاح شوند تا فرد بتواند مجدداً زندگی طبیعی خودش را از سر بگیرد.

در بین مهره­‌های کمر ماده‌ای ژله‌ای مانند به نام دیسک قرار داد که سبب ایجاد فاصله بین مهره‌ها می‌شود تا با هم درگیر نشوند و تحلیل نروند. هنگامی که این دیسک‌ها دچار مشکل شده باشند قدرت حرکتی از فرد بیمار سلب می‌شود.

جراح مغز و اعصاب با تخصصی که در این زمینه دارد مشکلاتی مانند تنگی کانال نخاع و دیسک کمر را با کمک ورزش‌های مناسب و جراحی برطرف می‌کند.

اگر حین حرکت بی‌حسی و ضعف دارید و پاهای شما حال سوزن سوزن شدن دارند باید علائم دیسک کمر را بررسی کنید. حتی در بسیاری از افراد درد در ناحیه کمر وجود ندارد و به یکی از پاها یا هر دو پا انتقال پیدا می‌کند.

 بنابراین اگر در ناحیه باسن یا پاها احساس درد دارید بهتر است از انجام حرکت‌های شدید بپرهیزید و هر چه سریع‌تر نزد پزشک متخصص مراجعه نمایید.

رزرو نوبت تلفنی

031-36281584 . تلفن به صورت گویا می باشد

گرفتن نوبت اینترنتی

برای دریافت نوبت اینترنتی روی این بخش کلیک کنید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه - 20:00 - 16:00 به جز دوشنبه ها

اصفهان، خیابان شریعتی

رو به روی بیمارستان شریعتی، ساختمان فراز، واحد 103